Paslanmaz Elek Teli

paslanmaz-elekteli1918 yılından bu yana hizmet sektörüne ürü sunan firmamız, paslanmaz elek telinde de bir numara olmaya devam etmektedir. Yalnızca elek teli değil, tel bantlar, kayışlar, tekerlekler, helezonlar, dişliler ve daha buna benzer pek çok malzeme üreten firmamız için en önemli kural gelenekselciliktir. Türk sanayisi için ne gerekiyorsa onu sağlamayı misyon edinmiş olan firmamızın aynı zamanda kaliteli hizmet sunmayı da son derece önemsediğini belirtelim. Ürünler arasında gerekli olan malzemeleri yurt içinden temin eden ya da yurt dışından ithal eden firmamızda eleme, mamul aktarımı, filtreleme gibi konularda da özel ürünleri bulunmaktadır.

Paslanmaz Elek Teli Hakkında

Paslanmaz elek teli ve diğer parçaları % 100 çelikten üretilmekte olup paslanmaya karşı dayanıklı ve kullanım açısından da son derece sağlıklıdır. Elek telini imalatı sırasında dış kenarlarına saç baskı yapılır ve bu şekilde imalatına devam edilir. Çeşitli açılarda bükme işlemi uygulanan bu ürünlerin kenar sacı ile bağlantısını kesmek gerekir. Bu maksatla da sac baskı ve çelik tel arasına lastik uygulanır. Bunun bir başka nedeni de elekte zaman içinde meydana gelebilecek kırılmaların önüne geçmektir. Ayrıca bu tip elekler uzun süreli kullanım özelliğine sahip olabilmesi için uygun eğime ve gerginliğe sahip olmalıdır. Bu da imalat işlemi sırasında uygulanan bir başka ayrıntıdır. Bir elek yeterli seviyede gerginliğe ulaşmamış ise, elenecek malzemenin tek bir bölgede toplanmasına neden olur yani elenecek malzeme elek üzerinde homojen bir şekilde yayılmaz ki bu da sağlıksız bir eleme işlemini beraberinde getirir. Ayrıca dengesizlik ve eşit olmayan bir malzeme dağılımı bir süre sonra elekte kırılmalar meydana gelmesine de neden olabilir. Paslanmaz elek teli ve imal edilmiş olan çelik elekler TS – ISO 9002 numaralı sertifikaya uygun olarak satışa sunulur. Malzemenin içinde bulunan kimyasal ürünler ise insan sağlığına zarar vermemesi için özenle seçilmiştir.

Yalnızca çelik tellerden meydana getirilmiş olan elekler değil, atışını yaptığımız daha farklı ürünlerimiz de bulunmaktadır. Bunlara arasında rulman ürünleri ve yatakları, elevatör malzemeleri ve çeşitleri, bantlar için kullanılan bant raptiyeleri, çeşitli boyutlarda imal edilen fırçalar, filtre torbaları, gösterge camları ve rutubet ölçüm cihazları da firmamız tarafında sağlanan ürünler arasında yer alır. Ürünlerimizi görmek, fikir almak ya da sipariş vermek isterseniz, telefon numaralarımız aracılığıyla bizimle irtibat kurabilir, sorularınızı sorabilir ve ürünlerimizden kısa zamanda yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

Paslanmaz elek ve Paslanmaz kafes telleri istediğiniz göz aralığında ve tel kalınlığında ayrıca istediğiniz ebatlarda imalatı yapılır. Elek teli imalatı, Puntalı kafes teli, çelik elek teli, Çelik Hasır istediğiniz Ebatlarda İmal Edilir ve granül eleği kesim işleri yapılmaktadır.