Filtre Torbaları

Mekanik silkelemeli tip torbalar belli aralıklarla yerleştirilen demir halkalar uzun kollu özel dikiş makinesi ile dikilir.Demir halkalar torba ile aynı malzemeden mamul özel dikiş ipliği kullanılarak dikilir.Dikiş makinesinin uzun kolu demir halkaların rahatlıkla dikilebilmesini sağlar.

Torbaların dikileceği kumaşlar toplar halinde standart enlerde kesilir ve üç sıra özel üç sıra zincir dikiş olarak 50 ve 100 Metre olmak üzere boru haline getirilir. Bu sayede sipariş zamanı erken teslim sağlanmaktadır.

Filtre torbaları, işletme şartlarına bağlı olarak %100 Polyester, %100 Polypropylene, %100 Homopolymere Akrilik (Dolanit), %100 Copolymer Akrilik, %100 Ryton (Polyphenylsu), %100Nomex (Meta-Aramid), %100 Polyimide (P-84), %100 Teflon (PTFE), %100 Cam Elyaf’tan mamul keçe kumaşlar kullanılarak üretilmekte olup, kaliteleri Avrupa Normlarındadır.

Kumaşların iç dokuları malzemelerin niteliğine göre değişir. Polyester filtre torbalarında normal mukavemet için polyester staple veya yüksek mukavemet gerektiren uygulamalarda polyester multiflament iç dokulu kumaş kullanmaktayız. Diğer Polypropylene, Dolanit, Copolymer Acrylic kumaşların iç dokusu Acrylic ‘tir. Ayrıca Ryton, Polyimide (P-84), Teflon (PTFE) malzemelerin iç dokuları da Teflon ‘ dur.

Yine %100 Nomex (Meta-Aramid) ürünlerin iç dokusu kendi malzemesinden üretilmektedir. Cam Elyaf ürünleri kırılgan niteliğe sahip oldukları için ürün nonwoven değil dokuma olarak üretilir ve bu sebep ile iç doku özellikleri yoktur. Ürünlerimizin hepsi kalender ve gaze işlemine tabi tutulmuş olup, istenildiğinde su ve yağ itici özellik kazandırmak amacı ile Teflon Hidrofob Emprenye işlemi uygulanmaktadır. Silkelemeyi kolaylaştırmak, tozun keçe gözeneklerine işleyerek hava geçirgenliğini düşürmesini geciktirmek için toz tutma yüzeyi e-PTFE membran ile kaplanmaktadır.